PR články & Špeciálne spolupráce

Najväčšia úspešná zbierka na vojenskú techniku u nás je realitou

Strhujúci finiš. Zbierka na slovenský odmínovač Božena 5 sa dnes úspešne zavŕšila. Od 8. mája viac ako 7000 darcov poslalo vyše 650 000 EUR.

Futurearmy.sk je hrdý mediálny partner doteraz najväčšej úspešnej zbierky na vojenskú techniku v histórii Slovenska. Zorganizovali ju Darček pre Putina a iniciatíva Mier Ukrajine s partnermi Post Bellum, Support Ukraine Slovakia, Oberih, Aktuálne o Ukrajine, Donio a pod záštitou Ministerstva obrany SR. Významne matchingovým darom vo výške 100 000 EUR pomohli aj Nadácia Pontis, Nadácia otvorenej spoločnosti a Reprezentačná kancelária Taipei na Slovensku. Veľkorysými darmi prispelo niekoľko jednotlivcov.

Logistiku majú v projekte na starosti ženisti z Team 4 Ukraine, členovia aktívnych záloh Armády Českej republiky, ktorí Boženu po vyrobení dopravia na Ukrajinu. Božena 5 je slovenská odmínovacia technológia a mala by byť dokončená v decembri 2023 a následne poslaná na Ukrajinu. Odmínovať bude môcť začať na jar 2024, keď opadnú mrazy.

„Ako mediálny partner zbierky ďakujeme všetkým čo prispeli. Aj vďaka vám je už isté, že krupinská Božena 5 z produkcie Way Industries pôjde pomáhať odmínovať Ukrajinu. Konkrétne pomôže chersonským hasičom, “ povedal Martin Martiš, šéfredaktor portálu Futurearmy.sk

Pozrite si sériu videí o Božene 5, ktoré sme pripravili od začiatku zbierky na našom Youtube kanáli Future Army TV.

Foto: Futurearmy.sk

One thought on “Najväčšia úspešná zbierka na vojenskú techniku u nás je realitou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *