Modernizácia

Štátom vlastnená zbrojárska firma investuje tento rok milióny EUR

Uplynulé tri roky zaznamenal štátny holding DMD GROUP, a.s., ktorého jediným akcionárom je Ministerstvo obrany SR, významný progres nielen vo finančnej, ale tiež personálnej a technologickej oblasti. Dôležitým faktorom je pritom reálna podpora domáceho obranného priemyslu a zapojenie do modernizačných projektov Ozbrojených síl SR.

„Modernizácia OS SR musí ísť ruka v ruke s podporou domácich podnikov, zamestnanosti a po rokoch opomínania aj stabilizácie. Reálna podpora sa pretavila aj do čísel – za uplynulé tri roky skupina štátnych podnikov zdvojnásobila tržby na hodnotu viac ako 131 mil. eur v roku 2022 a navýšila počet zamestnancov o viac ako 15 percent,“ vyzdvihol minister obrany SR Jaroslav Naď.

Ambiciózne ciele má spoločnosť aj pre rok 2023, kedy plánuje k aktuálnym 612 zamestnancom prijať ďalších viac ako 250. Generálny riaditeľ DMD GROUP, a. s. Štefan Škultéty ďalej informoval ministra obrany o projektoch realizovaných jednotlivými dcérskymi spoločnosťami a napredovaní v technologickej oblasti.

Zbrojársky holding DMD Group chce v tomto roku investovať milióny eur do moderných technológií, rozvoja a energetickej infraštruktúry. TASR o tom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Štefan Škultéty.

Najväčšiu investíciu vo výške viac ako 10 miliónov eur čaká spoločnosť do rekonštrukcie bývalej haly na výrobu lokomotív. Plánujú tam vybudovať nové linky na montáž samohybných húfnic Zuzana 2, čí chrómovňu a aj skladové priestory súvisiace s tendrom na pásové vozidlá CV90 a kolesové vozidlá 8×8.

Spoločnosti okrem toho investujú aj do zelených riešení, ako napríklad výstavby fotovoltickej elektrárne na strechu spoločnosti ZTS – ŠPECIÁL, s plánovaným výkonom až 2,9 MW, vďaka čomu sa stane hala DM5 prvou dekarbonizovanou halou na Slovensku. KONŠTRUKTA-Defence, a.s. sa tiež orientuje na úsporu energií, a to plánovanou inštaláciou nového tepelného čerpadla. Ďalšou významnou investíciou DMD GROUP bude rekonštrukcia tzv. haly DS37, či skvalitnenie verejného osvetlenia v areáli spoločnosti.

ZDROJ: Ministerstvo obrany SR a TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *