Krátke správyUkrajina sa bráni

Zbierky pre obrancov Ukrajiny na Donio: Podporte ich!

„Pošlime energiu ukrajinským obrancom.“ Tak znie heslo najnovšej výzvy občianskej iniciatívy Aktuálne o Ukrajine. Táto iniciatíva chce upriamiť pozornosť na činnosť dobročinnej organizácie PowerKit z Kyjeva. Od začiatku ruskej invázie vyrábajú bezplatné powerbanky pre ukrajinskú armádu.

Slovenská kampaň sa snaží vyzbierať 20-tisíc eur. Tieto peniaze pokryjú náklady na produkciu powerbánk až na pol roka. Batérie umožňujú nabíjanie mobilov, počítačov, vojenských rádií, dronov a termovízií. Výrazne tým zlepšujú podmienky, ktorým čelia ukrajinskí vojaci.

Ak chcete prispieť k zlepšeniu bezpečnosti a pohodlia vojakov na fronte, navštívte stránku Donio na adrese donio.sk/poslime-energiu-ukrajinskym-obrancom. Každý finančný dar aj zdieľanie výzvy sa počíta!

Za pozornosť určite stojí aj finančná zbierka na uhradenie liečebných nákladov pre Mamuka Mamulašviliho. Zakladateľ a veliteľ slávnej Gruzínskej národnej légie nedávno čelil ďalšiemu pokusu o atentát zo strany ruských okupačných síl a ich kolaborantov. Aktuálne podstupuje zdĺhavú liečbu a následky zo spôsobenej otravy budú vyžadovať náročnú rekonvalescenciu.

Mamulašvili pred rokom dokonca absolvoval návštevu Slovenska, počas ktorej poskytol aj rozhovor pre televíziu TA3. V prípade záujmu poskytnúť finančný príspevok na jeho zotavenie môžete tak urobiť prostredníctvom tohto odkazu na oficiálnu výzvu: https://donio.sk/gnl-mamuka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *