NezaradenéTlačové správy

Izraelský výrobca dronov získal už 120. objednávku na svoj stroj, prezentuje ju videom v slovenčine

Spoločnosť Elbit Systems získala objednávku na už 120. bezpilotné lietadiel (UAV) Hermes™ 900 stredného doletu operujúceho vo veľkých výškach (MALE).


Rodina viacúčelových bezpilotných lietadiel Hermes 900 MALE je najväčším bezpilotným lietadlom spoločnosti Elbit Systems schopným plniť širokú škálu úloh vrátane vytrvalého pátrania, sledovania, získavania cieľov a prieskumu (ISTAR). Toto pokročilé bezpilotné lietadlo môže vykonávať aj úlohy pozemnej podpory, námorného hliadkovania a poskytuje možnosti integrovaných operácií s viacerými platformami a senzormi.


Hermes 900 má na jeden vzlet výdrž až 30 hodín, vyznačuje sa schopnosťami presahujúcimi dosah jeho zariadení a vytrvalých viacnásobných misií. Vo svojej triede má najvyššiu nosnosť 450 kg a maximálnu výšku 9100 metrov. Môže niesť flexibilné špičkové konfigurácie viacnásobného užitočného zaťaženia využívajúce štandardné a diaľkové systémy SPECTRO EO/IR/SWIR/LTD, SAR/GMTI a MPR, COMINT Cellular, CoMMJAM, ELINT, ale aj systémy na prehľadávanie veľkých plôch, širokouhlé vytrvalé sledovanie SkyEye a iné.


Bezpilotné lietadlo Starliner™, ktoré je derivátom lietadla Hermes 900, je vybavené pokročilou civilnou leteckou technológiou, ktorá mu umožňuje spĺňať vojenské aj civilné certifikačné normy. Tieto technológie zahŕňajú výstražný systém vyhýbania sa terénu; automatický vzlet a pristátie v podmienkach obmedzenej viditeľnosti; záložnú avioniku, snímače a satelitné dátové spojenia; ako aj spôsobilosť pre nepriaznivé počasie, zabezpečenie pri priamom zásahu bleskom, let v prostredí s odopretým/zaseknutým GPS, automatické rozpoznávanie a vyhnutie sa letovej prevádzke a automatické úhybné manévre, ako aj padák poslednej záchrany.


Bezpilotné lietadlo Starliner je jediným bezpilotným lietadlom NATO triedy III s týmito certifikáciami na svete.
Od prvej objednávky bezpilotného lietadla (UAV) v roku 2011 si Hermes 900 zvolilo viac ako 20 zákazníkov na celom svete, vďaka čomu je jediným bezpilotným lietadlom NATO triedy III MALE, ktoré je v prevádzke na piatich kontinentoch. Jeho používateľmi sú vzdušné sily, námorníctvo, armádne agentúry, ako je ochrana hraníc, polícia a ďalšie. UAV lietajú v Izraeli, Švajčiarsku, Kanade, Brazílii, Čile, Mexiku, Švajčiarsku, na Filipínach, v Thajsku a ďalších krajinách.


Značný počet objednaných a zákazníkom dodaných Hermesov 900 svedčí o jeho konkurenčnej výhode, ktorá spája technologickú vyspelosť, spoľahlivosť, otvorenú architektúru a pokročilé možnosti vizuálneho, signálneho a radarového spravodajstva.
Spoločnosť Elbit Systems je jedným z popredných výrobcov bezpilotných lietadiel s viac ako tisíckou dodaných platforiem.


Yoram Shmuely, výkonný viceprezident a generálny riaditeľ spoločnosti Elbit Systems Aerospace: „Stodvadsiata objednávka bezpilotného lietadla Hermes 900 je významným míľnikom, ktorý svedčí o tvrdej práci a odhodlaní celého tímu spoločnosti Elbit Systems. Na dosiahnutie tohto pozoruhodného míľnika sme hrdí. K tomuto úspechu nás priviedlo naše trvalé odhodlanie poskytovať výrobky najvyššej kvality a vynikajúce služby zákazníkom. Vážime si všetkých našich verných a podporujúcich zákazníkov a koncových používateľov.“

Elbit Systems je jedným z uchádzačom o dodávku bezpilotných leteckých prostriedkov (BLP) pre Slovenskú republiku. Záujem má aj štátna izraelská firma Israel Aerospace Industries (IAI) , ktorá ponúka Heron 1 a od jej dcéry Elta Slovensko kupuje radary. V kuloároch sa spomínal aj turecký Baykar, ktorého Bayraktar TB2 bol nasadený napríklad na Ukrajine a získal si tak pozornosť aj u nás. Viditeľné komunikačné aktivity však zatiaľ podnikajú len izraelské firmy, ktoré sú si často konkurentmi v tendroch na BLP v rámci Európy.

zdroj: tlačová správa Elbit Systems, redakcia Futurearmy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *