Ukrajina sa bráni

Ukrajinská protiofenzíva sa už začala. Povedal veliteľ gruzínskej légie v Bratislave

Veliteľ Mamuka Mamulashvili navštívil Slovensko. Mamulashvili velí Gruzínskej légii pôsobiacej od roku 2016 v rámci Ozbrojených síl Ukrajiny. Je zložená z 30-tich národností a má za sebou viacero významných bojov vo vojne Ruska proti Ukrajine. Mamulashviliho muži požívajú rešpekt pre ich výnimočné bojové schopnosti a bohaté skúsenosti, ktoré odovzdávajú aj ďalším bojovníkom. Majú podmienku, že trénujú len vojakov, ktorí už majú skúsenosti z boja.

Mamulashvili mal na Slovensku a v okolitých krajinách viacero stretnutí. Vyštudovaný diplomat bojuje s Rusmi od detstva, nedá sa s nimi vraj nijako dohodnúť. V zaplnenej bratislavskej Novej Cvernovke diskutoval v diskusii Denníka N s novinármi Mirkom Tódom a Tomášom Forróm o situácii na frontovej línii.

Podľa Malulashviliho sa ukrajinská protiofenzíva už začala a Ukrajina je pripravená zvíťaziť. Koniec vojny očakáva v lete. On a jeho muži na Ukrajine pôsobia už od roku 2014. Mamulashvili ruskú armádu v diskusii označil viackrát za neprofesionálnu a barbarskú. Jej velenie je ochotné obetovať svojich mužov. Ruská taktika napríklad aj v Bachmute je len o vyslaní mužov do boja, a tam kde dôjde k stretu, vzápätí udiera ruské delostrelectvo.

Ukrajinci podľa veliteľa gruzínskej légie na rýchlejší postup potrebujú delostreleckú muníciu aj tanky. Ukrajinci podľa Malulashviliho zvíťazia lebo sú mimoriadne motivovaní.

Pozrite si diskusiu zo záznamu:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *