ModernizáciaTechnika a výzbroj OS SR

ZTS Špeciál pokračuje v prípravách na výrobu transportérov CV90

Akciovka rezortu obrany ZTS – Špeciál sa pripravuje na niekoľko investícií ohľadom projektu výroby a montáže pásových bojových obrnených vozidiel CV90 pre slovenské ozbrojené sily.

ZTS – Špeciál v projekte figuruje ako primárny priemyselný partner. Jednou z priorít je vybudovanie infraštruktúry na výrobu niektorých systémov, celkovú montáž a testovanie vozidla.

Proces prípravy montážnych priestorov zahŕňa betónovanie plochy s rozlohou 1 700 m2 , obstarávanie výťahov, žeriavov, vybudovanie špeciálnych skladových priestorov, ako aj výstavbu nových administratívnych a sociálnych priestorov pre nových zamestnancov.

S projektom je spojených 50 nových pracovných miest od výrobných a montážnych pozícií až po technicko-hospodárskych pracovníkov. 

Okrem ZTS Špeciál boli podpísané zatiaľ memorandá o spolupráci medzi BAE Systems Hägglunds a slovenskými firmami Aliter Technologies a Koval Systems. Švédsky výrobca v minulosti komunikoval, že v projekte budú práve Koval Systems a Aliter Technologies spolu so ZTS Špeciál hlavnými partnermi a v priemyselnom reťazci by malo byť približne desať ďalších slovenských spoločností. Celkový počet slovenských firiem v dodávateľskom reťatzci vrátane ich subdodávateľov by tak mohol dosiahnuť číslo tridsať.

Slovenský obranný priemysel by sa mal na výrobe vozidla CV90 podieľať asp40%.

Zdroj: Obrana 3/2023, Futurearmy.sk
Zdroj foto: BAE Systems, Obrana 3/2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *