Ukrajina sa brániVojenská technika

Ukrajinsko-nemecký spoločný podnik na výrobu zbraní začína svoju činnosť, väčšinu vlastní Rheinmetall

Nová firma s názvom Rheinmetall Ukrainian Defence Industry funguje ako spoločnosť od minulého týždňa.

Spoločný podnik najväčšieho nemeckého výrobcu zbraní Rheinmetall a ukrajinskej štátnej obrannej spoločnosti začal svoju činnosť. Správa pochádza z tlačovej agentúry DPA.Nová firma s názvom Rheinmetall Ukrainian Defence Industry funguje ako spoločnosť od minulého týždňa, uviedol Rheinmetall v utorok v Düsseldorfe, zatiaľ čo sa v Berlíne konalo nemecko-ukrajinské hospodárske fórum.

Oprava aj výroba

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ počas svojho vystúpenia na fóre hovoril o význame novej spoločnosti. Rheinmetall v nej vlastní 51 percent, Ukrajina 49 percent. Spoločný podnik so sídlom v Kyjeve bude spočiatku opravovať vojenské vozidlá, ale čoskoro sa v ňom budú vyrábať aj niektoré, zatiaľ bližšie nešpecifikované, produkty Rheinmetallu. Nemecký výrobca dodáva Ukrajine zbrane pre vojnu proti Rusku, ktorá sa začala vo februári minulého roka. Medzi jeho výrobky patria bojové vozidlá pechoty Marder či tanky Leopard.

Miliónové objednávky

Firma Rheinmetall v septembri oznámila, že dostala ďalšiu niekoľkomiliónovú objednávku na opravu a modernizáciu 40 kusov starších BVP Marder pre Ukrajinu. Vozidlá majú dodať Kyjevu do konca roka. Objednávku platí nemecká vláda.Spoločnosť Rheinmetall už Kyjevu dodala 60 kusov BVP Marder, z nich 20 poskytli z vlastných zásob nemecké ozbrojené sily. Do konca roka stúpne počet BVP dodaných Ukrajine na 100.

ZDROJ: TASR, HNonline.sk FOTO: Reuters

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *