OBRNENÉ A ĎALŠIE VOZIDLÁ

Patria  –  Bojové obrnené vozidlá Patria AMVXP 8×8  (76 ks)

Patria Plc je fínsky poskytovateľ služieb v oblasti obrany, bezpečnosti a podpory životného cyklu letectva. Patria je vo vlastníctve 50,1 % fínskej vlády a 49,9 % nórskej obrannej skupiny Kongsberg Defence & Aerospace AS.

https://www.patriagroup.com/

BAE Systems (BAE Systems Hägglunds) – pásové bojové obrnené vozidlá CV90 MkIV s 35mm kanónom  (152 ks)

BAE Systems je britsko-americká zbrojárska firma. Je najväčším európskym zbrojárskym koncernom a zároveň treťou najväčšou zbrojárskou firmou na svete. ˇŠvédska dcérska spoločnosť BAE Systems Hägglunds sa zameriava na poskytovanie a modernizáciu systémov vozidiel pre vojenské a civilné aplikácie. Patria sem popredné svetové bojové vozidlá, obrnené inžinierske vozidlá a obrnené transportéry. Podpora našich zákazníkov a používateľov počas prevádzkových služieb je kľúčová a zákazníkom na celom svete poskytujeme širokú škálu služieb vrátane modernizačných služieb od jednoduchých až po komplexné upgrady a vylepšenia vozidiel až po tréningové a simulačné riešenia.

https://www.baesystems.com/en-us/our-company/inc-businesses/platforms-and-services/locations/sweden

ZTS – Špeciál a.s. – Celková montáž, testovanie a odovzdanie vozidla CV90 MkIV ozbrojeným silám.

Spoločnosť ZTS-Špeciál, a.s., výrobný podnik najväčšej slovenskej zbrojárskej skupiny DMD Group disponuje technológiou pre kompletnú výrobu hlavní a kanónov od kalibru 30 mm až do 155 mm, vrátane testovania a hodnotenia finálnych výrobkov.

http://dmdgroup.sk/

KOVAL SYSTEMS, a.s.  – montáž a výroba komponentov pre vežu vozidla CV90 ( 100+ks výrobkov)

Strojárska spoločnosť z Beluše na Považí zamestnáva vyše 400 ľudí a na trhu pôsobí tri desaťročia. Spoločnosť využíva moderné výrobné technológie so zameraním sa na automatizáciu výrobného procesu vo vysokej kvalite a na čas.

https://kovalsystems.com/

Oshkosh Corporation –  Obrnené vozidlá Oshkosh JLTV 4×4  (180ks cez U.S. Foreign Military Financing program)

Oshkosh Corporation, predtým Oshkosh Trucks je americký výrobca a konštruktér špeciálnych nákladných automobilov a nadstavieb a vyslobodzovacích vozidiel. Spoločnosť sídli v meste Oshkosh v štáte Wisconsin v USA. Oshkosh defense –  výrobca taktických vozidiel pomocou obranných technológií novej generácie a pokročilých systémov.

http://oshkoshdefense.com/

Vitajte u nás. Tešíme sa, že nás čítate 👋

Prihláste sa na odber skvelého obsahu priamo na váš email

Nespamujeme! Prečítajte si našu privacy policy pre viac info.