LETECKÁ TECHNIKA

Úvod » Katalóg firiem » LETECKÁ TECHNIKA

LOCKHEED MARTIN – bojové stíhačky F-16 Fighting Falcon (14 ks)

Lockheed Martin Corporation je jedna z vedúcich medzinárodných spoločností s pokročilou technológiou a tiež výrobca lietadiel. Vznikla v roku 1995 zlúčením spoločností Lockheed Corporation a Martin Marietta. Jej sídlo je v meste Bethesda v Marylande a po celom svete zamestnáva približne 140 000 ľudí. 

https://www.lockheedmartin.com/en-us/products/f-16.html


LOCKHEED MARTIN (SIKORSKY) – transportné vrtuľníky Sikorsky UH-60  Black Hawk (9ks)

Sikorsky Aircraft Corporation je americký výrobca vrtuľníkov a lietadiel, ktorý sídli v meste Stratford v štáte Connecticut. Jeho materskou spoločnosťou je United Technologies Corporation. Spoločnosť bola založená v roku 1923 rusko-americkým leteckým inžinierom Igorom Sikorskym.

https://www.sikorsky.com/


BELL HELICOPTER – bojové vrtuľníky Bell AH-1Z Viper  (12 ks)

Bell Helicopter je americký výrobca helikoptér, ktorý sídli v meste Hurst v štáte Texas, blízko Fort Worthu. Bell Helicopter je divíziou Textron a vyrába vojenské vrtuľníky a produkty s naklápacími rotormi a v okolí Fort Worthu, rovnako ako v meste Amarillo v Texase. Komerčné vrtuľníky v meste Mirabel v Kanade.

https://www.bellflight.com/products/bell-ah-1z

BEZPILOTNÉ SYSTÉMY

ELBIT SYSTEMS –  drony Skylark I. – LEX používa pluk špeciálneho určenia v Žiline

Medzinárodná spoločnosť zaoberajúca sa špičkovými technológiami čo zahŕňa širokú škálu programov obrany, národnej bezpečnosti a komerčných programov. Elbit Systems Ltd je jedným z najväčších izraelských výrobcov elektronických obranných systémov a pokročilých zbraní. Bol založený v roku 1967, sídli v Haife. Vyrába bezpilotné lietadlá, optoelektroniku, vežové komplety, helmy pre nočné videnie, a pod.

Bezpilotné systémy od Elbit Systems

 

Vitajte u nás. Tešíme sa, že nás čítate 👋

Prihláste sa na odber skvelého obsahu priamo na váš email

Nespamujeme! Prečítajte si našu privacy policy pre viac info.